Pszczyńska 114,
44- 100 Gliwice

720 036 036
biuro@galileum.pl

KURSY INSTALATORÓW SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH

SZKOLENIA DLA INSTALATORÓW PROJEKTANTÓW I KONSERWATORÓW INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH

Pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w szczególności z małych instalacji fotowoltaicznych odgrywa coraz większą rolę w domowym bilansie
energetycznym. Ekologiczne instalacje fotowoltaiczne produkują nie tylko czystą energię, wpływają również korzystnie na domowy budżet. Energia pozyskiwana z
instalacji fotowoltaicznych umiejętnie wykorzystana w gospodarstwie domowym znacząco obniża rachunki za energię elektryczną, a przy nadwyżkach energii
uzyskanych z instalacji fotowoltaicznych można ją wprowadzić do systemu elektroenergetycznego uzyskując realne korzyści finansowe.

Dzięki odpowiednim regulacjom prawnym Stworzony został rynek sprzyjający rozwojowi fotowoltaiki, a tym samym zapotrzebowanie na projektantów i
wykonawców instalacji fotowoltaicznych.


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku Firma GALILEUM organizuje szkolenia dla osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie budowy i projektowania
instalacji fotowoltaicznych, instalatorów małych instalacji fotowoltaicznych oraz osób obsługujących i konserwujących małe elektrownie fotowoltaiczne własne lub
wykonujący takie usługi dla właścicieli takich instalacji.

Aby zagwarantować wysoki poziom szkolenia zgodny z wymaganiami rynku Firma Galileum poddała się procedurze certyfikacji i uzyskała akredytację UDT jako certyfikowany ośrodek szkoleniowy z zakresie instalacji fotowoltaicznych.

LISTA AKREDYTOWANYCH ORGANIZATORÓW SZKOLEŃ

 

Aby uzyskać zgodnie z przepisami prawa świadectwo CERTYFIKOWANEGO INSTALATORA SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH PV należy posiadać:

  • Uprawnienia kwalifikacyjne grupy G1 które obejmują zakres eksploatacji i dozoru urządzeń elektroenergetycznych

  • Zaświadczenie o ukończonym kursie przygotowawczym z zakresu instalacji fotowoltaicznych w certyfikowanym ośrodku szkoleniowym.

instalacja fotowoltaiczna

Dopiero tak przygotowany kandydat na instalatora systemów fotowoltaicznych może być dopuszczony do egzaminu przed komisją UTD.

Zdając pozytywnie egzamin kandydat staje się pełnoprawnym certyfikowanym instalatorem systemówfotowoltaicznych PV.

 

Nasza firma organizuje szereg szkoleń umożliwiających zdobycie kwalifikacji w zakresie instalowania i projektowania systemów fotowoltaicznych:

1. Szkolenie wraz z egzaminem na uprawnienia energetyczne grupy G1 w zakresie niezbędnym dla instalatorów systemów fotowoltaicznych (tzw.uprawnienia sep, elektryczne)

2. Kurs przygotowujący do egzaminu UDT dla kandydatów na instalatorów rozpoczynających przygodę z systemami fotowoltaicznymi, którzy czują się niepewnie w świecie elektrotechniki i elektroenergetyki (kurs podstawowy)

3. Kurs dla instalatorów posiadających odpowiedni certyfikat, a przystępujących do jego odnowienia (odnowienie uprawnień)